تولیدی مبل راحتی، چستر و کلاسیک

۳٫۹
(۸)

تولیدی مبل یکی از شغل‌هایی است که اصول و شرایط مخصوص به خودش را دارد. در این نوشته از مجله سایت مبل پرشین چوب قصد داریم درباره ویژگی‌های تولیدی مبل و انواع مبل‌های ساخته شده که شامل مبل راحتی، مبل چستر و مبل کلاسیک است صحبت کنیم. پس با همراه باشید.

تولیدی مبل - تولیدی مبل راحتی - تولیدی مبل چستر - تولیدی مبل کلاسیک - تولیدی مبل چهاردانگه
تولیدی مبل

چوب ماده مهم در ساخت مبل است و از معدود مواد اولیه‌ی بشمار می‌رود که نه تنها برای محیط زیست هیچ گونه آلودگی ندارد، بلکه سازگاری کاملی با آن دارد. چوب و محصولات ساخته شده با آن، تاکنون توانسته است بخش عمده‌ای از نیازهای انسان را فراهم کند.

با ما تماس بگیرید.

منتظر شنیدن صدای گرمتان هستیم

تماس مستقیم : 09192290980
ارسال پیام و بیان هر گونه سوال در تلگرام
ارسال پیام و بیان هر گونه سوال در واتس‌آپ

خواص ویژه چوب و آسانی کار با آن باعث حفظ محبوبیت و جایگاه مبل و وسایل چوبی در سطح جهان شده است. به همین دلیل این صنعت تا به امروز پا برجا بوده است و مواد دیگر نتوانسته‌اند جایگزین آن شوند.

برای ساخت مبل در تولیدی مبل چستر چند مرحله وجود دارد که آنها را با هم مرور می‌کنیم:

مرحله نجاری: اولین مرحله در ساخت مبل نجاری است. در این مرحله الوارهای بزرگ چوب بر اساس الگو و کلاف مبل(اسکلت مبل) به وسیله اره‌های مخصوص نجاری برش خورده و تکه تکه می‌شود.

از مهمترین نکاتی که در این مرحله باید به آن توجه کرد خشک بودن کامل و نداشتن رطوبت چوب است. تر بودن و رطوبت داشتن چوب باعث ترک خوردن چوب در آینده می‌شود.

مرحله منبت‌کاری: این مرحله مخصوص مبل‌های استیل و کلاسیک است و مبل‌های راحتی و چستر منبت‌کاری ندارند. این مدل مبل‌ها دارای نقش و نگار روی چوب هستند. در این مرحله منبت‌کار طرح و شکل را روی چوب منبت‌کاری می‌کند. منبت‌کاری روی چوب هم به صورت دستی و هم با دستگاه انجام می‌شود.

مرحله رنگ‌کاری: چوب‌های برش خورده و یا منبت‌کاری شده را با روش‌هایی خاص و با چسب چوب به هم متصل می‌کنند، و کلاف مبل(اسکلت مبل) شکل می‌گیرد. کلاف مبل بعد از سمباده‌کاری آماده رنگ‌کاری می‌شود. از آنجا که در بیشتر مبل‌های راحتی نمای مبل به وسیله پارچه پوشانده می‌شود، بیشتر مبل‌های استیل و کلاسیک رنگ‌گاری نیاز دارند.

مرحله رویه‌کوبی: رویه کوبی مرحله پایانی ساخت مبل است. در این مرحله کلاف مبل ساخته شده و یا رنگ‌کاری شده را رویه کوبی می‌شود. تسمه و فنر کشی، قرار دادن اسفنج و یا فوم روی کلاف و کشیدن پارچه و تنظیم کردن آن را رویه کوبی می‌گویند. به دلیل اینکه انجام درست رویه کوبی در کیفیت و زیبایی مبل تاثیر زیادی دارد مرحله حساسی به حساب می‌آید.

تولیدی مبل راحتی

تولید مبل راحتی پرشین چوب مبل راحتی در مدل‌های مختلف تولید می‌کند. پرشین چوب از با کیفیت‌ترین مواد اولیه برای تولید مبل راحتی استفاده می‌کند و همواره رضایت مشتری را بر منافع خود ارحج می‌دهد. مبل راحتی یکی از سبک‌های پر طرفدار مبل به حساب می‌آید. کوچک بودن ابعاد این مبل و همچنین ارزانتر بودن آن به نسبت بقیه سبک‌ها از ویژگی‌های این مبل است.

تولیدی مبل راحتی -مبلمان راحتی
تولیدی مبل راحتی

پیشنهاد به شما: حتما مقاله خرید مبل راحتی را بخوانید

تولیدی مبل چستر

یکی از میل‌هایی که پرشین چوب تولید می‌کند تولیدی مبل چستر است. همانطور که می‌دانید یکی از ویژگی‌های مبل چستر وجود لمسه کاری‌های(دکمه) زیاد در آن است. پرشین چوب کلیه این لمسه کاری‌ها را با دست و با کیفیت بسیار بالا تولید می‌کند. همچنین از نظر ابعاد این سبک از مبل‌ها حجیم و بزرگ هستند.

تولیدی مبل چستر
تولیدی مبل چستر

پیشنهاد به شما: مقاله خرید مبل چستر را بخوانید.

تولیدی مبل کلاسیک

تولیدی مبل کلاسیک پرشین چوب نیز به تولید مبلمان کلاسیک مشغول است. مبل کلاسیک مبلی است که همانند مبل استیل در آن از چوب منبت‌کاری شده استفاده شده است و تا حدودی شکل و شمایل مبل استیل را دارد.

تولید مبل کلاسیک
تولید مبل کلاسیک

پیشنهاد به شما: مقاله خرید مبل کلاسیک را از دست ندهید.

تولیدی مبل چهاردانگه

تولیدی مبل چهاردانگه از مهم‌ترین واحدهای صنعتی این منطقه است. جدا از اینکه واحد‌های صنعتی کوچک و بزرگ زیادی در این منطقه مشغول به فعالیت هستند، تولیدی‌های مبل زیادی نیز در این منطقه فعالیت می‌کنند. همین وجود تعداد بالای تولیدی مبل در این منطقه و همچنین نزدیکی به بازار مبل یافت آباد باعث شده است افراد زیادی برای خرید مبل به این منطقه مراجعه کنند. تولیدی مبل چستر چهاردانگه پرشین چوب نیز در این منطقه قرار دارد.

تولیدی مبل چهاردانگه
تولیدی مبل چهاردانگه

با ما تماس بگیرید.

منتظر شنیدن صدای گرمتان هستیم

تماس مستقیم : 09192290980
ارسال پیام و بیان هر گونه سوال در تلگرام
ارسال پیام و بیان هر گونه سوال در واتس‌آپ

منطقه چهاردانگه در جنوب غربی تهران قرار دارد. مسیر دسترسی به این منطقه جاده ساوه(بزرگراه آیت اله سعیدی) است. چهاردانگه را می‌توان یکی از قطب‌های تولید مبل در تهران دانست.

کلام آخر

از اینکه این مقاله را تا انتها خواندید سپاسگزاریم. در این مقاله درباره حرفه تولیدی مبل صحبت کردیم. همچنین به تولیدی مبل چهاردانگه، راحتی، چستر و کلاسیک نیز اشاره شد. امیداوریم این مطلب برایتان مفید بوده باشد.

میانگین امتیاز ۳٫۹ / ۵٫ تعداد آرا ۸

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

2 دیدگاه برای “تولیدی مبل راحتی، چستر و کلاسیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.