خرید مبل

خرید مبل

خرید مبل

خرید مبل را می‌توان در زمره خریدهای طاقت‌فرسا و زمانگیر خانه دانست. بدون شک هم یکی از دلایل آن تعداد بسیار زیادی از طرح و مدل‌های مختلف با قیمت‌های متفاوت دانست. امروزه دیگر مبل از یک کالای لوکس و لاکچری به یک کالای معمولی و به یکی از ملزومات اولیه زندگی تبدیل شده است. مبل‌ها حس و حال خانه عوض را می‌کنند و بویی از جنس آسایش به آن می‌بخشند.

چه کسانی که صاحب خانه هستند، چه کسانی که مستاجر هستند و حتی چه کسانی که درآمد پایینی دارند علاقه زیادی به استفاده از مبل در خانه دارند. که البته می‌توان آن را در راحتی و آسایشی که مبل به همراه خود می‌آورد جستجو کرد.

خرید مبل و خرید مبلمان منزل

خرید مبل (راحتی، استیل و یا کلاسیک)

به دلیل تعداد بسیار بالایی از مبل با طرح و  قیمت‌های متفاوت شاید غیر عادی نباشد که افرادی که قصد خرید آن را دارند دچار سردرگمی شوند. در این مقاله قصد داریم درباره انواع مختلف مبل و ویژگی‌های آنها صحبت کنیم. پس خواندن این مقاله را از دست ندهید و در ادامه با ما همراه باشید.

مبل‌ها به صورت کلی به سه دسته راحتی، استیل(سلطنتی) و کلاسیک تقسیم می‌شوند که تفاوت‌هایی با هم دارند. در ادامه به توضیح هر کدام از این مبل‌ها می‌پردازیم.

همچنین اینکه به دنبال چه سبکی از مبل هستید و چه بودجه‌ای برای آن کنار گذاشته‌اید به شما کمک می‌کند که خیلی سریعتر و راحت‌تر به مبل مورد نظر خود را از اقیانوس طرح‌های موجود در بازار پیدا کنید..

مبل راحتی

مبل راحتی مبلی ست که در ظاهر آن بیشتر از پارچه استفاده شده است و تقریبا چوبی در ظاهر آن دیده نمی‌شود. نشیمن‌گاه این مبل راحت هست و بیشتر در قسمت نشیمن خانه و جلوی تلویزیون و برای استراحت طولانی از آن استفاده می‌شود. این مبل نسبت به مبل استیل و کلاسیک دارای مزیت‌هایی هست که به آن می‌پردازیم.

مزیت اول قیمت آن است. قیمت مبل راحتی در مقایسه با مبل استیل و کلاسیک پایین‌تر است. یکی از مهم‌ترین دلایل آن این است که در مبل‌های استیل و کلاسیک از چوب‌های منبت کاری شده زیادی استفاده می‌شود که دارای نقش و نگارهای زیادی هستند. این چوب‌های منبت‌کاری شده قیمت مبل را بالا می‌برند.

مزیت دوم حجم و اندازه آن است. حجم و اندازه مبل راحتی در مقایسه با مبل‌های استیل و کلاسیک کوچک‌تر است. مبل راحتی برای خانه‌های کوچک بسیار مناسب است.

مزیت سوم جابجایی آن است. جابجابی مبل راحتی در مقایسه با مبل‌های استیل و کلاسیک بسیار آسان‌تر است. اگر مستاجر تشریف دارید و مجبور هستید هر سال خانه خود را جابجا کنید، مبل راحتی گزینه بسیار مناسبی است.

با توجه به مطالب گفته شده امروزه مبل راحتی نسبت به مبل‌های استیل و کلاسیک طرفدارن بیشتری دارد. دلیل دیگر آن هم نوع آپارتمان نشینی جامعه است. که باعث شده است مبل راحتی طرفداران بیشتر داشته باشد.

پیشنهاد به شما: برای  اطلاعات بیشتر درباره مبل راحتی حتما مقاله خرید مبل راحتی را بخوانید.

مبل استیل

مبل استیل که به آن مبل سلطنتی یا پادشاهی نیز گفته می‌شود. از ویژگی‌های بارز این نوع از مبل استفاده از چوب‌های منبت‌کاری شده در قسمت تاج، دسته و پایه مبل است. ظاهر مبل استیل دارای نقش و نگارهای زیادی هستند. اندازه و حجم این مبل‌ها با مبل‌های کلاسیک تا حدودی یکسان است و در مقایسه با مبل راحتی بزرگ‌تر هستند. این مبل‌ها بیشتر در قسمت پذیرایی استفاده می‌شوند و حالت لوکس و سلطنتی دارند. برای خانه‌هایی با فضای بزرگ مناسب هستند.

پیشنهاد به شما: برای اطلاعات بیشتر در مورد مبل استیل مقاله خرید مبل استیل را از دست ندهید.

مبل کلاسیک

مبل کلاسیک را می‌توان مبلی بین راحتی و استیل دانست. به عبارت دیگر بر خلاف مبل راحتی که در ظاهر آن تمام پارچه استفاده شده است و همچنین بر خلاف مبل استیل که  در ظاهر آن چوب منت‌کاری شده فراوان استفاده شده است، مبل کلاسیک هر دو ویژگی را با هم دارد. یعنی در نمای آن هم پارچه و هم چوب منبت‌کاری شده استفاده شده است.

پیشنهاد به شما: برای اطلاعات بیشتر درباره مبل کلاسیک حتما مقاله خرید مبل کلاسیک را بخوانید.

خرید اینترنتی مبل

خرید اینترنتی مبل شاید برای بعضی از افراد سخت و به دور از واقیعت به نظر یرسد. بی‌شک مهم‌ترین استدلال این گروه از افراد این است که چطور می‌توان وقتی مبلی را از نه نظر نشیمن‌گاه، جنس پارچه، کیفیت کلی مبل و . . .  از نزدیک و حضوری بررسی کردیم، خرید کنیم. برای این عده دلایل گفته شده منطقی به نظر می‌رسد. حتی اگر این افراد نخواهند مبل خود را اینترنتی خرید کنند، ولی می‌توانند از طریق اینترنت اطلاعات مفیدی از فروشندگان و تولیدکنندگان مبل کسب کنند و خرید حضوری خود را سریع‌تر و با خیال راحت‌تری انجام دهند.

خرید اینترنتی مبلچه بخواهیم مبل را اینترنتی خرید کنیم چه به صورت حضوری باید قبل از هر چیز دو موضوع را برای خود مشخص کنیم. موضوع اول این است که به دنبال چه سبکی از مبلمان هستیم؟ همانطور که می‌دانید سه سبک مبل وجود دارد: ۱- مبل راحتی ۲- مبل استیل(سلطنتی)  و ۳- مبل کلاسیک

موضوع دومی که نیز باید مشخص کنید بودجه آن است. با توجه به اینکه در بازار تنوع قیمتی زیادی وجود دارد مشخص بودن بودجه باعث سردرگمی کمتر شما می‌شود و  سریع‌تر می‌توانید مبل خود را انتخاب کنید.

امتیاز خرید اینترنتی مبل برای مشتریان پرشین چوب

هزینه حمل و نقل مبل بعد از خرید بر عهده مشتری است، و مشتری می‌بایست خود هزینه آن را پرداخت کند. ولی ما در پرشین چوب برای کسانی که سفارش مبل خود را از طریق سایت پرشین چوب ثبت می‌کنند، هزینه حمل رایگان تا درب منزل به همراه کادویی مناسب  در نظر گرفته‌ایم.

قیمت مبل

قیمت مبل بدون شک یکی از عوامل تاثیر گذار و مهم در خرید آن محسوب می‌شود. از یک طرف بودجه ما محدود و مشخص و از طرف دیگر قیمت‌ و مدل‌‌های بسیار متنوعی از مبل در بازار موجود است. احتمالا برای شما نیز پیش آمده است که گاهی برای یک مدل مبل خاص در دو فروشگاه مختلف با دو قیمت متفاوت و در بعضی از موارد با دو قیمت فاحش مواجه شده باشید.

این داستان نه تنها برای مبل بلکه برای بیشتر محصولات و اقلام صدق می‌کند. از جوراب‌های بنجل مترویی گرفته تا جوراب‌های با کیفیت در فروشگاه‌‌ها. شاید در گذشته کمتر با این موارد رویرو می‌شدیم ولی امروزه با توجه به افزایش قیمت‌های مواد اولیه، رقابت بر سر تولید محصولات با کیفیت‌های متفاوت و همچنین قیمت‌های متفاوت زیاد شده است. البته این تفاوت قیمت‌ها می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشند.

گاهی ممکن است به دلیل حاشیه سود دریافتی متفاوت از سمت دو فروشنده باشد. ولی معمولا اگر این اختلاف قیمت خیلی زیاد بود شاید بخاطر تفاوت کیفیت آنهاست.

همان طور که در قبل‌تر گفتیم در صنعت مبلمان همانند بقیه صنوف الزاما مشابه بودن مدل‌ها دلیل بر کیفیت یکسان آن ها نیست. بنابراین توجه داشته باشید که در هنگام مقایسه از کیفیت و نوع پارچه، زیرکار مبلمان، جنس چوب و کیفیت رنگ حتما مطمئن شوید.

با فرض یکسان بودن شرایط مبل راحتی در مقایسه با مبل استیل و کلاسیک که دارای تاج، دسته و پایه‌های چوبی منبت‌کاری شده و همچنین مصرف چوب زیاد است، قیمت کمتری دارد و در ادامه مبل کلاسیک نیز از مبل استیل قیمت پایین‌تری دارد.

البته وجود دارد مبل راحتی که قیمت آن از مبل استیل نیز بیشتر باشد، که قطعا کیفیت آن بالاتر است.

خرید مبل از تولیدی

خرید مبل از تولیدی دو مزیت دارد که در ادامه به توضیح آنها می‌پردازیم. مهم‌ترین مزیت آن را می‌توان به ارزان‌تر تمام شدن مبل اشاره کرد. با توجه به هزینه‌های بالای نمایشگاه‌های مبل بعضی از افراد برای ارزان‌تر تمام شدن مبل مستقیم به سراغ تولید کننده می‌روند تا بتوانند مبلی ارزان‌تر نسبت به نمایشگاه خرید کنند. دومین مزیت خرید مبل از تولیدی مناسب برای افرادی است که دوست دارند علاقه خود را در تولید مبل دخیل کنند. به عبارت دیگر مبل خاص با نظر خود سفارش دهند. سایت آی هوم

خرید مبل از تولیدی

کلام آخر

هما‌نطور که توضیح داده شد سه سبک مبل وجود دارد که هر کدام از این سبک‌ها طرح‌های زیادی را در بر می‌گیرد. قیمت سبک راحتی به نسبت سبک‌های استیل و کلاسیک قیمت کمتری دارد. اطلاع از نوع سبک مبل و بودجه‌ایی که برای خرید مبل کنار گذاشته‌اید باعث سردرگمی کمتر شما در خرید می‌شود.