خرید مبل

خرید مبل

خرید مبل

خرید مبل را می‌توان در زمره خریدهای طاقت‌فرسا و زمانگیر خانه دانست. یکی از دلایل آن هم می‌توان تعداد بسیار زیادی از طرح و سبک‌های مختلف با قیمت‌های متفاوت دانست. امروزه دیگر مبل از یک کالای لوکس و لاکچری به یک کالای معمولی و به یکی از ملزومات اولیه زندگی تبدیل شده است.

چه کسانی که صاحب خانه هستند، چه کسانی که مستاجر هستند و حتی چه کسانی که درآمد پایینی دارند علاقه زیادی به استفاده از مبل در خانه دارند. که البته می‌توان آن را در راحتی و آسایشی که مبل به همراه خود می‌آورد جستجو کرد.

خرید مبل خرید مبلمان منزل
خرید مبل

به دلیل تعداد بسیار بالایی از مبل با طرح و  قیمت‌های متفاوت شاید غیر عادی نباشد که افرادی که قصد خرید مبل را دارند دچار سردرگمی شوند. در این مقاله ما قصد داریم شما را با انواع مختلف مبل و نکات مهمی که در خرید آن باید رعایت کنید صحبت کنیم. پس خواندن این مقاله را از دست ندهید و در ادامه با ما همراه باشید.

اینکه به دنبال چه سبکی از مبل هستید و همچنین چه بودجه‌ای برای آن کنار گذاشته‌اید در خرید مبل بسیار به شما کمک کی‌کند و باعث می‌شود سردرگم نشوید.

مبل‌ها به سه دسته راحتی، استیل و کلاسیک تقسیم می‌شوند که تفاوت‌هایی با هم دارند. در ادامه به توضیح هر کدام از این مبل‌ها می‌پردازیم.

مبل راحتی

مبل راحتی مبلی ست که در ظاهر آن بیشتر از پارچه استفاده شده است و تقریبا چوبی در ظاهر آن دیده نمی‌شود. نشیمن‌گاه این مبل راحت هست و بیشتر در قسمت نشیمن خانه و جلوی تلویزیون و برای استراحت طولانی از آن استفاده می‌شود. این مبل نسبت به مبل استیل و کلاسیک دارای مزیت‌هایی هست که به آن می‌پردازیم.

مزیت اول قیمت آن است. قیمت مبل راحتی در مقایسه با مبل استیل و کلاسیک پایین‌تر است. یکی از مهم‌ترین دلایل آن این است که در مبل‌های استیل و کلاسیک از چوب‌های منبت کاری شده زیادی استفاده می‌شود که دارای نقش و نگارهای زیادی هستند. این چوب‌های منبت‌کاری شده قیمت مبل را بالا می‌برند.

مزیت دوم حجم و اندازه آن است. حجم و اندازه مبل راحتی در مقایسه با مبل‌های استیل و کلاسیک کوچک‌تر است. مبل راحتی برای خانه‌های کوچک بسیار مناسب است.

مزیت سوم جابجایی آن است. جابجابی مبل راحتی در مقایسه با مبل‌های استیل و کلاسیک بسیار آسان‌تر است. اگر مستاجر تشریف دارید و مجبور هستید هر سال خانه خود را جابجا کنید، مبل راحتی گزینه بسیار مناسبی است.

با توجه به مطالب گفته شده امروزه مبل راحتی نسبت به مبل‌های استیل و کلاسیک طرفدارن بیشتری دارد. دلیل دیگر آن هم نوع آپارتمان نشینی جامعه است. که باعث شده است مبل راحتی طرفداران بیشتر داشته باشد.

پیشنهاد به شما: برای  اطلاعات بیشتر درباره مبل راحتی حتما مقاله خرید مبل راحتی را بخوانید.

مبل استیل

مبل استیل که به آن مبل سلطنتی یا پادشاهی نیز گفته می‌شود. از ویژگی‌های بارز این نوع از مبل استفاده از چوب‌های منبت‌کاری شده در قسمت تاج، دسته و پایه مبل است. ظاهر مبل استیل دارای نقش و نگارهای زیادی هستند. اندازه و حجم این مبل‌ها با مبل‌های کلاسیک تا حدودی یکسان است و در مقایسه با مبل راحتی بزرگ‌تر هستند. این مبل‌ها بیشتر در قسمت پذیرایی استفاده می‌شوند و حالت لوکس و سلطنتی دارند. برای خانه‌هایی با فضای بزرگ مناسب هستند.

پیشنهاد به شما: برای اطلاعات بیشتر در مورد مبل استیل مقاله خرید مبل استیل را از دست ندهید.

مبل کلاسیک

مبل کلاسیک را می‌توان مبلی بین راحتی و استیل دانست. به عبارت دیگر بر خلاف مبل راحتی که در ظاهر آن تمام پارچه استفاده شده است و همچنین بر خلاف مبل استیل که  در ظاهر آن چوب منت‌کاری شده فراوان استفاده شده است، مبل کلاسیک هر دو ویژگی را با هم دارد. یعنی در نمای آن هم پارچه و هم چوب منبت‌کاری شده استفاده شده است.

پیشنهاد به شما: برای اطلاعات بیشتر درباره مبل کلاسیک حتما مقاله خرید مبل کلاسیک را بخوانید.

خرید مبل از تولیدی

خرید مبل از تولیدی دو مزیت دارد که در اذامه به توضیح آنها می‌پردازیم. مهم‌ترین مزیت خرید مبل از تولیدی را می‌توان به ارزان‌تر تمام شدن مبل اشاره کرد. با توجه به هزینه‌های بالای نمایشگاه‌های مبل بعضی از افراد برای ارزان‌تر تمام شدن مبل مستقیم به سراغ تولید کننده می‌روند تا بتوانند مبلی ارزان‌تر نسبت به نمایشگاه خرید کنند. دومین مزیت خرید مبل از تولیدی مناسب برای افرادی است که دوست دارند علاقه خود را در تولید مبل دخیل کنند. به عبارت دیگر مبل خاص با نظر خود سفارش دهند.

خرید مبل از تولیدی
خرید مبل مستقیم از تولیدی

تولیدی مبلمان پرشین چوب یکی از بهترین تولید کننده‌های مبل منزل با بیش از ۳۰ مدل مبل در سبک‌های مختلف در چهاردانگه فعالیت دارد.

کلام آخر

هما‌نطور که توضیح داده شد سه سبک مبل وجود دارد که هر کدام از این سبک‌ها طرح‌های زیادی را در بر می‌گیرد. قیمت سبک راحتی به نسبت سبک‌های استیل و کلاسیک قیمت کمتری دارد. اطلاع از نوع سبک مبل و بودجه‌ایی که برای خرید مبل کنار گذاشته‌اید باعث سردرگمی کمتر شما در خرید می‌شود.